11. Županijska smotra folklora
  • 01.06.2014.
Pregled fotografija

11. Županijska smotra folklora

Kulturno umjetnička društva Varaždinske županije zaplesala su u nedjelju 01. Lipnja 2014. godine u Hotelu Minerva u Varaždinskim Toplicama. Tamo je, naime, održana 11. Županijska smotra folklora.

Mnogobrojnu publiku plesači su proveli plesnom stranom Hrvatske - od Međimurja do Like. Sva društva bila su podijeljena u dvije kategorije - izvorni folklor i koreografirani folklor. U prvoj su se predstavili KUD "Remetinec", KUD "Salinovec", KUD "Vinica" i KUD "Elizabeta" Jalžabet. Koreografirani su folklor plesali pak KUD "Hrvatskih željeznica" Varaždin, KUD "Toplice" Varaždinske Toplice, KUD "Ljuba voda" Ljubešćica, KUD "Mak" Trnovec, KUD "Anka Ošpuh" Ludbreg, KUD "Marof" Novi Marof, KUD "Klaruš" Maruševec, Centar tradicijske kulture Varaždin i Varaždinski folklorni ansambl.

Najbolji od njih nastupit će na Državnoj smotri folklora koja će se održati u listopadu u Čakovcu.