Veliki cjelovečernji koncert povodom 85 godina rada Društva
Subota, 16. Travanj – HNK Varaždin

Kulturno umjetničko društvo Hrvatskih željeznica utemeljeno je davne 1931. godine i ove godine slavi svoj 85. rođendan te danas slovi kao jedno od najstarijih živućih Društava u cijeloj Hrvatskoj.

S ponosom folkloraši i tamburaši KUD-a Hž najavljuju veliki cjelovečernji koncert koji će se održati na pozornici gledališta HNK Varaždin u subotu, 16. travnja kojim će obilježiti 85 godina rada Društva.

Biti će to nezaboravna noć za ljubitelje hrvatskog folklora jer su „Željezničari“, naime, okupili za ovaj koncert velik broj bivših i sadašnjih članova koji će izvesti pjesme i plesove raznih podneblja Lijepe naše i na taj način pokazati sav uloženi trud i rad u minulim godinama. Na pozornici HNK-a tako će se izmjenjivati 100-tinjak plesača i 30-ak tamburaša raznih dobnih skupina (od 4 godine starosti pa nadalje) u bogatom, ugodnom i atraktivnom programu.