Nakon Varaždinskog HNK „Punom parom naprijed“ i u čakovečkom CZK-u
  • Čakovec
  • 27.05.2013.

Nakon Varaždinskog HNK „Punom parom naprijed“ i u čakovečkom CZK-u

Kulturno umjetničko društvo Hrvatskih željeznica iz Varaždina u čakovečkom Centru za kulturu 27. svibnja s početkom u 19 sati priredilo je cjelovečernji koncert "Punom parom naprijed". Kroz program su prezentirati svoj rad i aktivnosti, a uz standardne koreografije premijerno su izveli nekoliko novih koreografija i na taj način prezentirali izuzetno bogat repertoar narodnih nošnji.

Gosti na koncertu bili su članovi Pjevačkog zbora Josip Vrhovski iz Nedelišća, sa kojima su se izmjenjivali u izvođenju programa dok su zadnju točku izveli, točnije otpjevali, zajedno uz pratnju HŽ-ovih tamburaša u pjesmi „Moja diridika“.

Okupljen je vrlo snažan prvi sastav i jedan od posljednjih aktivnih KUD-ova u Varaždinu grabi punom parom naprijed, pa je ovaj koncert za njih svojevrsna prekretnica i kotač zamašnjak.